Sukces z OGC – Gimnastyka sportowa w Częstochowie
Gimnastyka sportowa dla dzieci w OGC
Gimnastyka sportowa dla dzieci w OGC
Początkowo w historii naszej dyscypliny gimnastyka służyła do harmonijnego rozwoju ciała i osiągania sprawności fizycznej. O systemie gimnastyki wspominają w swoich utworach autorzy starożytni tacy jak Homer, Arystoteles, Platon.
Dla nas gimnastyka sportowa to forma narzędzia do kształtowania charakteru, ducha i osobowości dzieci, które w naszym klubie uczą się sportu, zmagają się z własnymi słabościami i doskonale się bawią. Wracamy do korzeni, postrzegamy gimnastykę jako narzędzie do harmonijnego rozwoju, każdy mały i większy sportowiec traktuje nasz klub jak oazę wzrastania – fizycznie i psychicznie.

Jaki jest cel?
Naszym celem jest aby każdy młody i starszy adept tego sportu mógł znaleźć swoje miejsce w harmonogramie zajęć. Swoją przygodę z gimnastyką w naszym klubie rozpocząć można w wieku 5 lat jak i również 127 lat. Zajęcia dla dzieci i dorosłych rozpoczynamy od poziomu rekreacyjnego trenując 1 lub 1,5h tygodniowo. Trenujemy również grupy wyczynowe, które doskonalą swoje umiejętności przez ponad 12h tygodniowo aby w odpowiednim wieku i przy odpowiednim poziomie wytrenowania móc wystartować w wymarzonych zawodach i rozpocząć swoją karierę jako zawodnik/zawodniczka klasy międzynarodowej a potem medalista/medalistka Igrzysk Olimpijskich.
CZYM SIĘ WYRÓŻNIAMY?

Nasz klub wyróżnia się sposobem przekazywania wiedzy i traktowania uczniów przez instruktorów. Opieramy nasze treningi na psychologii pozytywnej w sporcie – na modelach takich jak i7w i 5C. Nasi trenerzy są przeszkoleni i wykwalifikowani do tego, aby zaszczepiać w swoich zawodnikach ducha walki, wymaganie od siebie samego, wzajemne wsparcie w grupie. Instruktorzy rozmawiają i pomagają dzieciom pokonywać ciężkie chwile gdy emocje biorą górę i robi się ciężko. Wspieramy się i motywujemy wspólnie, aby osiągać upragnione sukcesy!
Nasz klub współpracuje z psychologiem sportu mgr. Ewą Serwotką
Psycholog sportu z 11-letnim doświadczeniem, rekomendowana Psycholog Polskiego Komitetu Olimpijskiego (2012 r., 2015 r., 2017 r.).
W swoich działaniach kieruje się podejściem psychologii pozytywnej- jest związana z Fundacją Sportu Pozytywnego. Współtwórczyni Modelu i7W oraz współautorka ,,Poradnika pozytywnego trenera. Model i7W w sporcie”. Kierowniczka studiów podyplomowych ,,Psychologia sportu dzieci i młodzieży” na Uniwersytecie SWPS w Katowicach.
Współautorka poradnika trenera pozytywnego. Książki, która dumnie przepływa przez ręce naszych trenerów zaszczepiając w nas umiejętności do codziennych ćwiczeń i pracy.
