Przejdź do treści

Jak wygląda pierwszy trening w OGC

Wiele osób przed pierwszymi zajęciami zadaje pytanie: “Jak wygląda pierwszy trening w OGC?” 🤔
Idąc na przeciw klientom z chęcią odpowiadamy na to pytanie i omówimy najważniejsze informacje. 😏

Spis treści:

Pierwszy trening w OGC – stałe grupy:

Tutaj dowiecie się, jak wygląda pierwszy trening dziecka, które wchodzi do grupy ćwiczącej już od dłuższego czasu. 🕖

Zazwyczaj na początku padają pytania od trenerek – Co umie robić? Czy miało okazję już uczęszczać na jakieś inne zajęcia? Czy słyszało o tym co to jest salto i czy próbowało je zrobić?

Następnie jest weryfikacja tego co powiedziało dziecko oraz w razie potrzeby dodatkowe ćwiczenia sprawdzające poziom takiego dziecka. 💪

W zależności od poziomu grupy na jaką przychodzi nowy uczestnik, czasem wystarczy jeden trening aby stwierdzić, czy uczestnik pasuje poziomem do danej grupy.

W ramach miesięcznego członkostwa – najmniejsze karnety są na 4 treningi. Jest to wystarczająca liczba zajęć, żeby upewnić się, że nowy uczestnik faktycznie nadaje się do grupy, po obserwacji naszych trenerów – i ewentualnie zaproponować inną grupę. 🤗

Po treningu można liczyć na krótką 2-3 minutową konsultację z trenerką w celu uzyskania opinii na temat tego jak radziło sobie dziecko w trakcie zajęć.

Gdy startuje nowa grupa:

Najważniejsze są podstawy, więc nie ważny jest poziom zaawansowania grupy. Podstawy i tak są sprawdzane na samym początku.

Różnica tylko jest taka, że jeśli jest to grupa początkująca, to celem jest nauczenie tej grupy podstaw i rozpoczęcie nauki elementów, a grupa, która już coś umie – zaczyna szlifować podstawy oraz rozpoczyna naukę trudniejszych rzeczy. 😎

Z tym, że w nowo startującej grupie cały ten proces rozciąga się na wiele zajęć. Sprawdzana jest siła, koedukacja, wytrzymałość, a czasami także preferencje dzieci np. czy chcą się więcej lub mniej bawić, co lubią, a czego nie.

W przypadku całej nowej grupy fajne jest to, że można zadać pytania dzieciom, które pomagają nakierować trenera, w którą stronę ma zmierzać z treningami, np.:
“Co każdy z was chciałby do wakacji/świąt najlepiej się nauczyć?” 🏅

Kiedy grupa jest zgrana, to samo pytanie pada za jakiś czas ponownie np. po nowym roku.

2 komentarze do “Jak wygląda pierwszy trening w OGC”

  1. Pingback: Jak przygotować się na pierwszą wizytę w OGC? - Q&A rodziców

  2. Dzień dobry

    Chciałabym zapisać córkę na zajęcia akrobatyki. Najchętniej do grupy Marakuji.
    Czy dałoby rade?

    Pozdrawiam

    Monika Jędryka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *